Hamilelik Öncesi

Hamilelik Testi Yaptırmak

5 Ocak

Belki şuan aklınızda sizi içten içe kemiren bir soruya cevap arıyorsunuz.  Kendi kendinize acaba,olabilir mi gibi sorular soruyorsunuz. Kendinizi daha fazla yıpratmayın. Cevabı kendinize vermek için bir an önce harekete geçin.

Hemen oturduğunuz yerden kalkın. Bir aile hekiminin ya da bir sağlık kuruluşunun yolunu tutun ve girişte sizi bekleyen sekretere hamilelik testi yaptırmak istiyorum deyin. Gerekli evrak işlemleri yapıldıktan sonra sizi kan alma odasına alacaklar ve kolunuzdan bir miktar kan alacaklar. Daha sonra ise meraklı bekleyiş başlayacak. Sizden alınan kanla bazı hormon testleri yapılacak ve size kesin sonuç bildirilecek. Kısa bir süre sonra sonuçlarınız doktorunuza yönlendirilecek ve doktor odasına çağrılacaksınız. Doktorunuz size gebelik şüphesi duyduğunuz ilişkinizin üzerinden kaç gün geçtiğini soracak. Bu sorunun amacı şudur. Gebeliğin oluşması bir anda olabilecek bir durum değildir. Gebelikle ilgili hormonların vücut tarafından salgılanabilmesi için vücudun yaklaşık olarak 7 güne ihtiyacı vardır. Ve bu süre sonunda en doğru sonuç alınabilmektedir. Eğer gerekli süre geçmediyse ve sonucunuz negatif yani gebelik yoksa doktorunuz sizden 1 hafta sonra tekrar aynı kan testini yaptırmanızı isteyecektir. Eğer sonuç pozitif yani gebelik varsa , doktorunuz bir kadın doğum uzmanıysa bundan sonraki süreçte nelere dikkat etmeniz gerektiğini size söyleyecektir. Eğer doktorunuz pratisyen hekim ise sizi bir kadın doğum doktoruna yönlendirecektir.

Hamilelik testi yaptırmak işte bu kadar kolaydır. Sizin yapmanız gereken ise kendinizi iyi tanımanız ve acabalarınızın cevabını almak için en uygun zamanı belirleyip bir sağlık kuruluşuna başvurmaktır.

Beğenebileceğiz yazılar

Çocuğunuzun İlk Alışkanlıklarında Neler Dikkat Etmeliyiz?

1) Çocuk eğitiminde kalıplardan kaçının.Doğallığı seçin. 2) Öncelikle birkaç öğün az yemek yemekle...

Hamilelik Hesaplaması Artık Çok Kolay

Hamilesiniz ve doğum yapacağınız tarihi öğrenmek mi istiyorsunuz? Artık bu tarihi öğrenmek...

Bebeklerde Aşı Takvimi: Hangi Aşı Ne Zaman Yapılır?

Aşı Nedir? Aşıların tedavi edici özellikleri yoktur. Herhangi bir hastalık oluştuktan sonra veya...

Stay Connected With Us