Hamilelik Testi Uygulaması Nasıl Yapılır?

post

Gebelik, annelik.. Tüm belirtiler var ama emin olamıyorsunuz. Çünkü sonucun istediğiniz gibi çıkmayabileceğini biliyorsunuz. Ya da bu sorumluluğa hazır değilsiniz ve olumlu bir sonuç istemiyorsunuz. Emin olmanız için tek yolunuz hamilelik testi.

Sonuca yönelik beklentiniz ne olursa olsun ilk olarak bilmeniz gereken birkaç önemli durum var. Birlikteliğin hemen ardından gebeliğe yönelik belirtilerin oluşması mümkün değildir. Belirli bir zaman geçmesi gerekmektedir. Sonucu öğrenmenizin zamanının geldiğini ise adet günlerinizdeki gecikmelerin olmasıyla farkedebilirsiniz. 1 ya da 2 günlük gecikmeler doğal karşılanırken 3 gün ve fazla gecikmeler sizi bir şeyler yapmaya zorlamaktadır. O zaman hemen harekete geçip ilk olarak bir eczaneye gitmeniz gerekmektedir. Gebeliğin varlığından haberdar olmanızın en pratik ve basit yolu eczanelerden alabileceğiniz hamilelik testi çubuklarıdır.Hemen her marka test çubuklarında sonucun doğruluk payı %99 olarak belirtilmektedir. Kullanımı oldukça basittir. Alacağımız üründe bir adet idrar koyma haznesi ve sonuç okuma alanı bulunmaktadır. Gerekli miktarda idrarı hazneye koyduktan kısa bir süre sonra sonuç okuma alanında kırmızı ya da farklı bir renkte belirecek bir çizgi çıkacaktır. Bu hamile olduğunuzu göstermez çünkü test henüz bitmedi. İdrarın , sonuç okuma haznesinin tamamına yayılmasını beklemeniz gerekmektedir. Eğer idrarın tamamen yayılması sonucunda sonuç okuma alanında tek çizgi oluştuysa sonuç negatif yani hamilelik yok demektir. Eğer iki adet çizgi oluştuysa sonuç pozitif yani hamilelik var demektir.

Sonuçların kesin olması için yeterli süreyi vücudumuza tanımamız ve de kullandığımız test çubuklarının kalitesine ve güvenilirliğine dikkat etmeliyiz.

Gebelik Testi Hamilelik Testi

İlgini Çekebilir

Yorumlar