Hamilelik testi hangi aşamada yapılmalıdır?

post

Daha küçücük bir çocukken sorulan ‘ Büyüyünce ne olacaksın ? ‘ sorusuna ‘ Anne olmak istiyorum ‘ cevabını veren bir çok küçük arkadaşımıza rastlamak mümkündür. Bembeyaz gelinlik , bir ömür mutluluk ve annelik her genç kızın gerçekleştirmek istediği hayalleri arasındadır.

Mutlu bir evliliğin ardından dünyaya bir çocuk getirme isteği her evlenen çiftte olmaktadır. Bunun hayali bile onları mutlu edebilmektedir. Ve zamanın geçmesiyle bazı gebelik belirtileri boy göstermeye başlar. Kendi kendimize gebeyim ya da gebesin diyemeyeceğimiz için yapmamız gereken hamilelik testi dir. Yapılan testlerin sonucu pozitif ise sizleri zorlu ve bir o kadar eğlenceli bir süreç bekliyor. Gebeliğin pozitif olmasıyla beraber merak edilen diğer bir konu ise bebeğin kalp atışları ve rahimde olduğu anın görülmesidir. Bunun içinde sağlık kuruluşlarına başvurmamız gerekmektedir. Gebeliğin son teşhisi olan anne rahmindeki görüntüsünün oluşması gebeliğin test yoluyla belirlenmesi süresinden biraz uzundur. Karından uygulanacak ultrason çekimlerinde gebelik kesesinin görülebilme süresi yaklaşık olarak 6 haftadır. 6. haftanın sonunda ultrason çekimleriyle bebeğinizle ilk görsel tanışmanızı gerçekleştirebilirsiniz. Gebeliğin teşhisi 3 aşamalı olmaktadır. İlk olarak eczanelerden alabileceğiniz test çubuklarıyla,ikinci olarak sağlık kuruluşlarında yapılan kan testiyle ve son olarak ultrason görüntülemeleriyle belirlenebilmektedir. Bu 3 aşamayı geçtiyseniz ve sonucunuz pozitifse bundan sonraki yaşantınızı düzene koymanız ve kendinize iki kat daha dikkat etmelisiniz.

Unutmayın. Sizin gebe olup olmadığınızı belirtiler değil sadece ve sadece klinik olarak kanıtlanmış olan hamilelik testi yöntemleri belirler.

Hamilelik Testi Gebelik Testi

İlgini Çekebilir

Yorumlar