Hamilelik Öncesi

Hamilelik Hesaplamasını Siz de Yapabilirsiniz

5 Ocak

Hamile olduğunu öğrenen bir anne artık dünyanın en güzel duygularından birini yaşamak için bu tarihi iple çekmektedir. Ayrıca sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek ve yetiştirmek için bir annenin hamilelik süreci ve doğum sonrası ne kadar önemliyle doğumun gerçekleşme sürecide aynı derecede önemlidir.  Bu noktada anne eğer ki düzenli bir adet dönemine sahipse ve son adet döneminin tarihini biliyorsa çok basit bir yöntemle kendi doğum tarihini tespit edebilir. Yapacağı hamilelik hesaplamasıyla beraber artık hayatında en güzel günlerden biri olacak tarih için gün sayabilecektir. Ayrıca bu tarihi ailesinin diğer üyeleriyle paylaşabilecek ve doğum tarihine daha sağlıklı bir şekilde hazırlanabilecektir.

Eğer ki sizde hamileyseniz ve doğum yapacağınızı tarihi öğrenmek istiyorsanız ilk önce düzenli bir adet dönemine sahip olmanız ve son adet döneminizin tarihini bilmeniz gerekmektedir. Hem düzenli bir adet dönemine sahipseniz ve son adet döneminizi biliyorsanız hamilelik hesaplaması için yapmanız gereken son adet dönemi tarihinize 7 gün eklemektir. Elde ettiğinizi yeni tarihten ise 3 ay çıkarmanız gereklidir. Bu üç ayı da çıkardıktan sonra elde ettiğiniz yeni tarih büyük olasılıkla doğum yapacağınız tarihtir. Ancak düzenli bir adet dönemine sahip değilseniz veya son adet tarihinizi bilmiyorsanız doğum yapacağınız tarihi öğrenmek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir. Doktorunuz ultrason ile yapacağı incelemede size doğum yapacağınız tarihi söyleyebilir.

Beğenebileceğiz yazılar

Bebeğin Vücut Yapısının Özellikleri ve Gelişmesi

Sindirim Sistemi Bebeğin sindirim sistemi,gerek yapısı gerekse çalışması yönünden, daha büyük çocukların ve...

Hamilelik Testi ve Zamanı Nasıl Olmalı? Ne Zaman Yapılır?

Hamilelik testi, hamile olduğundan şüphelenen bayanlar tarafından uygulanan, hamileliğin ilk belirtilerinin gerçekleşmesinin...

Çocuk ve Uyku Düzeni

Kendimizde olduğu gibi çocuklar için de uykuda düzen önemlidir.  ÖNERİLER: 1) Uykuda çocuklar dış uyaranlardan...

Stay Connected With Us