Hamilelik Öncesi

Hamile miyim ? Nasıl Hamile olduğumu anlarım?

5 Ocak

Hamilelik bekleyen bayanlar hemen hemen her ay ‘ Acaba bu ay hamile kaldım mı ? ‘ sorusuna kendilerine sorarlar. Ve bu aylık süreçlerde bedenlerinde meydana gelen değişikliklerin gebelikle ilgisi olup olmadığını merak ederler.

Gebeliğin herkes tarafından bilinen belirtileri baş dönmesi, mide bulantısı , iştah artması ve kusmadır. Bu belirtiler gerçekten hamileliğin en bilinen belirtileridir. Fakat tüm bu belirtilerin olmasına rağmen  sonuc her zaman beklendiği gibi olmayabilir. Belirtilerin olmasıyla beraber gebelik bekleyen kadınlarda mutluluk ve sevinç üst düzeylere çıkar. Sevinciğimizin yarıda kalmaması için yapabileceğimiz ilk şey hamilelik testidir. Bunun için eczanelerden alabileceğimiz test çubukları , hastanelerde yaptırabileceğimiz kan testleri ve ultrason teknikleridir. Hastanelerde yapılan kan testleri gebelik bekleyen kadınlara hem erken hemde daha etkili sonuç sunmaktadır. Tıp dünyasında yalancı gebelik olarak bahsedilen bir durum vardır. Yalancı gebeliğe göre kadınlar hamileliğin tüm evrelerini yaşarlar. Zamanla karınlarında şişlikte meydana gelmektedir. Ama bu tamamen psikolojik bir durumdur. Belirtilerin olması kadının gebe olduğunu göstermez. Gebelik bekleyen kadınların hep korktuğu yalancı gebelik durumu ciddi psikolojik desteklerle önlenebilecek bir durumdur.

Beynimiz bazen bize olmadık oyunlar oynayabilir. İstediğimiz birşeyi takıntı haline getirebilir ve beynimizin bu oyununa katkıda bulunabiliriz. Gebelik ve beraberinde gelen annelik her kadının çocukluğundan beri en büyük hayallerindendir. Hayal kırıklığına uğramamak için yapacağımız şey çok basittir. Bir hastaneye başvurarak kan testi ya da ultrason teknikleriyle veya en basitinden bir eczaneye başvurup evde kendi imkanlarımızla yapabileceğimiz test çubuklarıyla hamilelik testi yapmaktır.

Beğenebileceğiz yazılar

Gebelik Hesaplama Ne Zaman Yapılmalıdır ?

Gebelik hesaplama yapılırken, aşağıdaki tablodan hangi ay ve hangi hafta içerisinde olduğunuzu...

Gebelik Hesaplamanın Kolay Yöntemi

Toplumların yaşaması evli bireylerin dünyaya yeni bireyler kazandırmasına bağlıdır. Bu sayede anne...

1 Aylık Bebeğin Gelişimi - Ay Ay Bebek Gelişimi

İşte bebeğiniz nihayet evde! İlk işiniz onu yeni yerine yerleştirmek olacaktır şüphesiz....

Stay Connected With Us