Hamilelik Öncesi

Gebelik, Hamilelik Hesaplama – Kaç Haftalık Hamileyim ? Kaç Haftalık Gebeyim?

28 Mart

Gebelik her kadının sahip olmak isteyeceği bebeğe sahip olması için geçirmesi gereken inanılmaz bir süreçtir. Bu süreçte her hafta ayrı gizemler oluşumlar içerir. Melek Annem olarak size 1.hafta hamilelik den 40. Hafta hamilelik e kadar her hafta hakkında ayrı ayrı bilgiler içeren sayfalar hazırladık. Bunları okurken hem bilgileneceğinizi hem de zevk alacağınızı düşünüyoruz.

Tabi ki öncelikle öğrenmemiz gereken kaç haftalık hamileyim? sorusuna verilecek olan cevap. Bu sorunun cevabını öğrenmek aşağıda verdiğimiz tablo ile son derece basit bir şekilde hesaplanabilmektedir. Tek bilmeniz gereken en son adetin hangi tarihte başlamış olduğudur. Bu tarihi bildiğinizde size kaç haftalık hamile olduğunuzu söyleyebiliyoruz.

Bununla birlikte her anne adayının gelişim süreci yumurtlama dönemi değiştiğinden birkaç günlük farklılıklar oluşabildiğini söylemekte fayda var. Ancak bu farklılıkları göz ardı edebiliriz. Çünkü hekiminiz ultrason ile kontrollerini yapıp ölçüm sonuçlarına göre bebeğinizin birkaç gün önceden yada birkaç gün arkadan geldiğini söyleyecektir. Her iki durumda da paniğe kapılmamalıyız. Bazı bebekler biraz tembel bazıları da biraz sabırsız olabiliyor. Önemli olan bebeğinizi sağlık bir şekilde kucağınıza alabilmeniz. Birkaç gün önce ya da sonra olması çok da önemli değildir. Tüm anne adaylarına hamilelik denilen bu müthiş süreci doyasıya ve sağlıklı bir şekilde geçirmeleri dileriz,

Hamilelik hesaplama ile ilgili açıklamayı aşağıda sizlere sunuyoruz,

Hamileliğin hangi haftasında olduğunu öğrenmeniz için hazırladığımız bu bölümde en son adet gördüğünüz günün tarihini girdiğinizde gebeliğinizin kaçıncı haftasında olduğunuzu bulabileceksiniz. Her haftası ayrı güzellikte olan gebeliğin hangi haftasında bebeğinizin hangi gelişme aşamasında olduğunu öğrenmek isterseniz hafta hafta gebelik sayfalarımızı ziyaret edebilir, gebelik ve bebeğinizin gelişimi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Alt kısımda bulunan alanları doldurarak yaklaşık hamilelik sürenizi hesaplayabilir, bebeğinize kavuşacağınız tarihi öğrenebilirsiniz. Genelde bu tür gebelik hesaplama programları kesin tarih veremese de en yakın tarihleri vermektedir. Tarihler arasında 10-15 günlük bir süre oynamaktadır.

Beğenebileceğiz yazılar

5. Haftada Hamilelik

Planlı bir gebelikte elbette 5. Hafta bir şeylerin ortaya çıktığı bir hafta...

2 Aylık Bebeğin Gelişimi - Ay Ay Bebek Gelişimi

İkinci ayına girdiğinde bebeğiniz yeni çevresine artık iyice alışmış olacaktır. Buna karşılık...

1 Aylık Bebeğin Gelişimi - Ay Ay Bebek Gelişimi

İşte bebeğiniz nihayet evde! İlk işiniz onu yeni yerine yerleştirmek olacaktır şüphesiz....

Stay Connected With Us