Bebek

6 Aylık bebeklere nasıl oyuncak alınmalı?

20 Nisan

Bebeklerde önemli faktörlerden biri olan oyuncak seçimi dikkatle ve özenle seçilmelidir. Oyuncaklar bebeklerin fiziksel, ruhsal, zihinsel ve dil gelişimini olumlu yönde etkilemektedir.

6 Aylık bebeklere nasıl oyuncak alınmalı? Bu soru bir çok annenin aklına gelebilir. Özellikle 6. aydan itibaren nesneleri tanımaya çalışan bebekler de, gelişimlerini iyi yönde etkileyecek oyuncaklar tercih edilmelidir. Örneğin; eğitici ve öğretici oyuncaklar bebekler için uygundur. Ayrıca ilgisini çeken renkli oyuncaklar ve işitme yeteneğine katkı sağlaması içinde müzikli oyuncaklar seçilebilir. Konuşan bebekler, sevimli hayvanlar da oldukça ilgilerini çeker.

Bebeklerimiz en değerli varlıklarımız olduğu için, onların gelişimlerine yardımcı olmakta bizim görevimiz. Oyuncak seçimin de her annenin dikkat etmesi gereken konulardan biri de, ağzına alacak küçük parçaların olmaması ve boğazına kaçma riski taşıyan oyuncakların alınmamasıdır. Tehlike saçan oyuncaklar bebeklerin sağlığını tehdit ediyor. Bu yüzden de çok özenle oyuncak seçmek gerekiyor.  

Bebekler müzik dinlemeyi oldukça sever ve rahatlarlar. Bu nedenle huysuzlanan bebeklerimize müzik çalan oyuncaklardan almakta faydalı olacaktır. Ağzına alamayacak kadar büyük olan toplar, renkli halkalar, çıngırak, plastik oyuncaklar ve daha bir çok oyuncak 1 yaşın altındaki bebekler için uygundur.

Beğenebileceğiz yazılar

Bebekler için Oyuncak Seçimi

Bebeğin yaklaşık olarak üç aylıkken ilk kez gülümsemesi ana-baba için bir sevinç...

1 Aylık Bebeğin Gelişimi - Ay Ay Bebek Gelişimi

İşte bebeğiniz nihayet evde! İlk işiniz onu yeni yerine yerleştirmek olacaktır şüphesiz....

25. Haftada Hamilelik

Hafta hafta gebelik yazı dizimizde 25. Haftaya gelmiş bulunmaktayız. Karnınızın büyüklüğü çok...

Stay Connected With Us